secim-bitti-sira-ekonomik-reformlarda

“Seçim bitti sıra ekonomik reformlarda”

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinin tamamlanmasıyla İzmir iş dünyası ilk değerlendirmesini yaptı. Resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52 oy oranıyla salt çoğunluğu elde etmesini değerlendiren iş dünyası temsilcileri, sonuçların ülkemize hayırlı olmasını dilerken, Türkiye’nin seçim atmosferinden hızlıca çıkıp ekonomi gündemine dönmesi gerektiği yönünde çağrı yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 25 Haziran 2018, Pazartesi
Haber 153 kez görüntülendi.

 

 

BASİFED Başkanı Seda Kaya Ösen:

 

“Ekonomi gündemine dönelim”

 

Öncelikle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ortaya çıkan resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye, yüzde 52 oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin ilk başkanı olduğunu ilan etti. Öncelikle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bu başarısından dolayı kutluyorum. Türkiye’ye de hayırlı olsun. Meclis dağılımında ise AK Parti’nin ancak MHP ile beraber çoğunluğu elde edebilmesi, uzun zamandır mecliste görmediğimiz koalisyonu Türkiye’nin gündemine taşıdı. Uzun yıllardır tek başına iktidar olan AK Parti’nin  MHP ile nasıl bir uyum sağlayacağını hep beraber yaşayarak öğreneceğiz. Seçimlerin sonuçlanması ile ülke gündeminin siyasetten hızlıca ekonomiye dönmesi ve acil şekilde yapısal reformlara başlanması da gerekmektedir. Türk Lirası’nın değer kaybı, yükselen enflasyon ve özellikle uluslararası piyasalarda Türkiye ekonomisinin güven vermemesi en temel sorunlarımız. Ekonomi yönetiminin hızla bu konulara dair politikalar üretmesini bekliyoruz. Seçim sonuçları ülkemize tekrar hayırlı olsun…

 

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Can Yavaş:

 

“Ekonomide güven ve istikrar sağlansın”

 

24 Haziran tarihinde gerçekleşen seçimin sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçim sonrası iş dünyası olarak öncelikli beklentimiz, ekonomiye yönelik güvenin ve istikrarın tekrar sağlanması yönündedir. İki aydır yaşanan seçim atmosferinin ardından yapılmasını beklediğimiz ekonomik reformların ivedilikle hayata geçirilmesi en büyük temennimizdir. Kazananın daima Türkiye olmasını dilerken, ekonomi konusunda atılması gereken adımların ülkemiz iş insanların beklentilerine ve küresel ekonominin gerekliliklerine göre olmasını arzu ediyoruz.

 

KESİAD Başkanı Haluk Meriç:

 

“Yüksek katma değerli üretim”

 

Ülkemizin gündemini uzun süredir meşgul eden seçimler tamamlandı. İş dünyası olarak bundan sonra ekonomiye odaklanılmasını bekliyoruz. Enflasyon, işsizlik, cari açık ve dış borç gibi birçok sorun bizi bekliyor. Yeni Hükümet kurulur kurulmaz bu konulara öncelik verilmesini istiyoruz. Türkiye’nin üretimde katma değerini artırması için her tedbir alınmalı. Seçim öncesi verilen sözlerin de tutulmasını bekliyoruz.

 

 

İZİKAD Başkanı Huriye Serter:

 

“Gündem ekonomik reformlar olmalı”

 

24 haziran Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Seçimleri öncelikle  ülkemize hayırlı olsun. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmadan sonuçlanması ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olmayan sonuçlara göre ilk turda yüzde 52,5 oy oranı ile kazanmasının yansımalarını siyaset dünyası uzun uzun tahlil edecektir. Ancak ülke ekonomimizin özellikle yıl başından bu yana olumsuz seyri, seçim sonrası özellikle reform gündemine dönülmesini elzem kılıyordu. İş dünyası olarak seçimin sonuçlanmasıyla ekonominin ülke gündeminde ana konumuz olacağını umuyor, özellikle oluşacak ekonomi yönetiminden reformlara ağırlık vermesini diliyor ve bekliyoruz.

 

EGİKAD Başkanı Nilhan Antitoros:

 

“Ekonomik tedbirler biran önce alınmalı”

 

Gerçekleşen seçim sonrasında tüm vatandaşları kapsayan bir hizmet anlayışı ile hukukun üstün olduğu, ekonomide daha sağlam adımların atılarak küresel piyasada daha aktif rol alan bir Türkiye görmek en büyük beklentimiz. İş dünyası olarak seçimin hemen ardından iş insanlarının talep ve beklentilerine cevap veren politikaların hayata geçirilmesini temenni ediyoruz. Artık ekonomi ana gündemimiz olmalı. Sorunlarımız çok ve ağır. Bir an önce gerekli tedbirler alınmalı. Sonuçların ülkemiz adına hayırlı olmasını dileriz.

 

 

 

Etiketler : İŞ DÜNYASI  EKONOMİ  İZMİR 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri