konaklama-sektorunun-kalbi-izmirde-atacak

KONAKLAMA SEKTÖRÜNÜN KALBİ İZMİR'DE ATACAK

Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ve Ev Dışı Tüketim Fuarı (HORECA Fair), ilk kez İzmir'de düzenlenecek. Her iki fuar aynı zamanda turizmin amiral gemisi gastronomi sektöründen ünlüleri ağırlayacak, 5 bine yakın şef gövde gösterisi yapacak. 2 bin satın almacı konaklama sektörünün trend ürünleri için ikili görüşme yapacak.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Bu geceyarısından itibaren geçerli olacak...

  Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, (PÜİS) motorin fiyatlarının 12 Nisan gece yarısı itibari ile 17 kuruş artacağını açıkladı.

 • Karadeniz ulaşımının kaderi İzmir’de çizilecek!

  Karadeniz Ekonomik İşbirliği Ulaştırma Bakanları Toplantısı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın davetiyle İzmir’de toplanıyor. Karadeniz ülkeleri arasındaki taşımacılığının önündeki engellerin kaldırılmasıyla ilgili konuların tartışılacağı toplantıda Karadeniz’in ulaşım kaderi belirlenecek. Bakan Yıldırım, toplantı sonrasında Çiğli’de kurulan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temelini atacak.

 • SPK'yı yolsuzluk ve TÜİK çarpıtmayla suçladı!

  CHP Plan Bütçe Komisyon üyeleriyle birlikte 2013 yılı bütçesine ilişkin düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu SPK başkan ve üyelerinin hangi nedenle görevden alındığının bilinmesine gerek var" dedi!

 • İntibak farkı na zaman yatacak?

  SGK Başkanı Acar intibak farklarının 2 gün içinde emeklilerin hesaplarına yatacağını söyledi...

 • Arsa ve konutta Muğla'ya "Büyükşehir" piyangosu

  Büyükşehir statüsüne kavuşan Muğla'da arsa ve konut fiyatları artışa geçti.

Son Güncelleme: 13 Temmuz 2018, Cuma
Haber 163 kez görüntülendi.

 

Bir milyon kişiye aşkın istihdam gücüyle Türkiye'nin konaklama sektöründeki en büyük çatı örgütü olan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenecek fuar, sektörün yol haritasını belirleyecek. 20-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Fuarİzmir'de gerçekleşecek fuar; otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, soğutma grupları, otel ve restoran yapı danışmanlık firmalarını ağırlayacak.

 

“Kadim Kent İzmir Bu Fuarla Parlayacak”

Mövenpick Otel'de düzenlenen fuarın tanıtım toplantısında konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, fuarın başırıya ulaşması için fuar düzenleyicilerden “acil” kodlu çalışılmasını istedi.  Ayyıldız, fuarın hem turizm sektörüne hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağını belirterek, “Hedefimiz bölgemizi ve ülkemizi tanıtmak. Bu coğrafyanın, sadece burada yaşayanların değil tüm dünyanın ilgilendiği bir yer olduğunu anlatmak istiyoruz.

Kadim kent İzmir'in yıldızı bu fuarla daha da parlayacak. Bunun için acil kodlu, 'emergency' çalışacağız. Bunu da normal çalışma biçimimiz haline getireceğiz. Geriye dönmeyeceğiz. Zaman mekan bunu gerektiriyor. Bu sektör ele alındığında tek başına olmuyor. Tüm ilişkili sektörleri ele aldığınız zaman başarıya ulaşabiliyorsunuz.  Bu fuar için işte  böyle çalışılacak” dedi.

 

“EGE MUTFAĞINI TANITILACAK”

TUROFED Başkanı Osman Ayık, İstanbul’da düzenlenen EMİTT fuarından edindikleri 20 yıllık tecrübeyi İzmir HORECA’ya yansıtmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Ayık,  İzmir'in Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olduğunu ifade ederek “İzmir’in sunabileceği çok şey var. 

Hem tedarik merkezi, hem de gezilip görülecek çok yer var. Bu fuara sadece ekipman açısından bakmamak lazım. Çünkü Ege, gastronomi turizminde sağlıklı beslenme deniliğinde dünyada akla gelen mutfaklardan biri haline geldi. Bu fuarla Ege Mutfağı tüm dünya ile buluşacak” diye konuştu.

 

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN ALICILAR GELECEK

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, daha önce Kuşadası'nda düzenlenen ve yıldan yıla büyüyen HORECA fuarlarının artık kabına sığmadığını söyledi. Turizmin 54 yan sektörü beslediğini, 600 bin yatak kapasiteli Ege'deki konaklama sektörü için de fuarın büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. İşler, “Turizm grip olursa sektör nezle oluyor.

Bu silsile olarak yansıyor. Bizlerin HORECA’yı sadece fuar olarak değil bir turizm festivali, bir gastronomi festivali olarak da ele almamız gerekiyor.  Bu fuarı hepimiz birlik olarak daha da büyütmemiz gerekiyor” dedi. Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Rahmi Uysal da  fuarda dünyanın önde gelen şeflerini ağırlayacaklarını söyledi.  Uysal,  Ne kadar mutfak kültürümüzü yurt dışına taşırsak o kadar mutlu olacağız” diye konuştu.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri