elektrige-ve-dogalgaza-zam-orani-yuzde-9---14

ELEKTRİĞE VE DOĞALGAZA ZAM: ORANI YÜZDE 9 - 14

Son dakika elektriğe zam geldi. Elektrikte fiyat artışı resmi gazetede yayımlandı. Elektriğe meskende yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 14 zam geldi. Zamlı oranlar yarın geçerli olacak. Evlerdeki doğalgaza da zam geldi. BOTAŞ, doğalgaza konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 zam yapıldığını duyurdu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Şimdi facebook'ta stajyer olmak vardı!

  Teknoloji sektörü gelecek vaadeden sektörlerin başında geliyor. Teknolojiye yeni bir yön kazandıran Facebook ise dünyanın en çok kazandıran şirketi konumunda. Facebook'ta stajyerlerinin maaşı bile dudak uçuklatıyor!

 • Halkbank'ın halka arzıyla ilk yaşandı

  Maliye Bakanı Şimşek, bankanın halka arzında ilklerin yaşandığını söyledi. Şimşek, Halkbank'ın halka arzıyla ilk defa Uzak Doğu'dan Türkiye'ye yatırım çekme imkanı olduğunu belirtti.

 • Topçu'dan içki yasağı eleştirilerine çok sert tepki

  THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, içki yasağıyla ilgili yapılan eleştirilere çok sert cevap verdi. Topçu, uçakta bazı yolcuların inadına içki istediklerini dile getiren Topçu, içki yasağını laikliğe bağlayanlara veryansında bulundu

 • Irak geriliminde bir darbe de doğalgaza

  Eski Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi’nin neden olduğu Irak-Türkiye geriliminin ardından, iki ülke arasındaki enerji ilişkilerine bir darbe de doğalgazdan geldi.

 • Zengin olmak isteyen mutlaka okusun...

  Uzmanlar dışa bağımlılığı artıran cari açığın kapanması için Türk halkına ‘bilinçli olun’ çağrısında bulundu.

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2018, Çarşamba
Haber 95 kez görüntülendi.

 

Son dakika elektriğe zam geldi. Elektrikte fiyat artışı resmi gazetede yayımlandı. Elektriğe meskende yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 14 zam geldi. Zamlı oranlar yarın geçerli olacak.

Yarından itibaren geçerli olacak elektrik tarifelerine ilişkin zam kararı Resmi Gazete'nin son mükerrerinde yayımlandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, konutlarda kullanılan elektriğin kilovatsaati yüzde 9,57 artış ile 29,578 kuruş oldu. Sanayi elektriğinin fiyatı ise yüzde 9,26 arttı. 24,479 kuruşa yükseldi. Ticarethanelerde kullanılan elektriğin fiyatı da yüzde 0,55'lik bir değişimle 30,816 kuruşa yükseldi.

Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun, TETAŞ tarafından uygulanacak toptan satış tarifelerine ilişkin kararı da, yarından geçerli olmak üzere TETAŞ'ın perakende satış lisansına sahip bölgesel elektrik dağıtım şirketlerine satacağı elektrik fiyatı 19,41 oranındaki bir değişimle 16,55 kuruşa çıktı.

EVLERDEKİ DOĞALGAZA ZAM 

BOTAŞ, doğalgaza konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 zam yapıldığını duyurdu.

BOTAŞ'tan yapılan açıklama şu şekilde:

Kamuoyu tarafından da bilindiği üzere Kuruluşumuzun konut abonelerine doğal gaz satış fiyatlarındaki en son düzenleme 2014 son çeyreğinde yapılmıştır. Yaklaşık olarak 44 aydır herhangi bir artış yapılmamış aksine Ekim 2016 tarihinde yaklaşık %10 indirim uygulanmıştır. Ham petrol varil fiyatlarında ve döviz kurundaki yükselişe bağlı olarak Kuruluşumuzun doğal gaz alım maliyetlerinde önemli oranda artışlar meydana gelmiştir. Son iki yılda brent petrol fiyatlarında % 100’ü bulan ve döviz kurunda ise yaklaşık % 63’lük artış gerçekleşmiştir. Bu nedenle doğal gaz toptan satış fiyatlarımızda yeni bir düzenlemeye gidilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri