egeden-dolara-boykot

EGE'DEN DOLARA BOYKOT

Amerikan dolarının Türk lirası karşısında son dönemde aşırı değer kazanmasının, dünya genelinde yaşanan ekonomik savaşların yansıması olduğuna işaret eden Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, “Gezi olaylarında kazanan Türkiye oldu, 15 Temmuz’da kazanan Türkiye oldu, bugünde kazanan Türkiye olacak” diye konuştu.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Maliye Bakanlığı 670 gelir uzmanı alacak

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in onayı ile mükellef hizmetlerinin geliştirilmesi ve memnuniyetinin artırılması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin mücadele etmek üzere, 670 gelir uzmanı alacak!

 • THY, İtalya'da 'hızlı tren' işine giriyor

  Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, İtalya pazarındaki etkilerini, ülkenin ilk özel sektör hızlı tren firması olan Nuovo Trasporti Viaggiatori (NTV) ile işbirliği yaparak arttırmak istediklerini belirtti.

 • Alman yapı marketi zinciri Türkiye'den çıkıyor!

  Türkiye'de uzun süredir faaliyet gösteren ve son dönemde yaşadığı zarar nedeniyle Türkiye'deki varlıklarını satmaya çalışan Alman yapı marketi zinciri Praktiker AG, bu süreci istediği gibi sonlandıramazken ülkeden çıkma kararı aldığını bildirdi.

 • İstanbul'a 10 milyar dolar!

  Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne sunumda İstanbul'a yapılacak yatırımların detayları açıklandı

 • Bu hafta Avro kazandırdı

  Haftalık bazda Avro’nun satış fiyatı da yüzde 0,87 oranında değer kazandı, Amerikan Doları’nın satış fiyatı yüzde 0,59 oranında değer kaybetti.

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2018, Salı
Haber 142 kez görüntülendi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli yönetimi ile bu krizi de soğukkanlı bir şekilde yönettiğini ve fırtınalı denizden gemiyi sağ salim limana ulaştıracağına inandıklarını ve desteklediklerini anlatan Uçak, şöyle konuştu; “Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi modeline ihracat dünyası olarak tam destek veriyoruz. 2018-2019 ekonomik dengeleme dönemi olacak. Hükümetimiz enflasyonla güçlü mücadele edecek, özellikle mali disiplin, cari açığın düşürülmesi ve güven ortamının iyileştirilmesi için Hükümetimizin atacağı adımları destekliyoruz. Türkiye, 2023 yılı hedeflerine ulaşacak.”

 

Türk Lirası ile ihracat yapmak istiyoruz

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump döneminde Türkiye ile ABD ilişkilerinin iki müttefik ülkenin ilişkileri şeklinde seyretmeyeceğinin çok net bir şekilde belli olduğunu dile getiren Uçak, “Trump yönetimi müttefiki Türkiye’de seçimle işbaşına gelmiş hükümetle ilişkileri geliştirme yerine, terör örgütleri ile işbirliğini tercih ettiğini defalarca ortaya koydu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi bizim yeni müttefiklerle yürüme zamanımız geldi. Yeni müttefiklerimizle Türk Lirası ile ticaret yapmak istiyoruz. Türk ihracatçısı olarak Türk lirası ile ihracat yapmaya hazırız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Etiketler : izmir  EGE'DEN DOLARA BOYKOT 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri