dolar-operasyonuna-karsi-akaryakitta-yerli-marka-cagrisi

DOLAR OPERASYONUNA KARŞI AKARYAKITTA YERLİ MARKA ÇAĞRISI

Dolar üzerinden Türkiye’yi vurmaya kalkanlara bir yanıt da İZMİR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI’ndan geldi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Türkiye'ye ucuz doğalgaz müjdesi!

  Gazprom'un bu sene doğalgaz fiyatlarında indirime gideceğini açıklamasının ardından Rusya'nın Ankara Büyükelçisi İvanovski, 'Türkiye'ye fazladan doğalgaz satmaya hazırız' dedi.

 • Sağlık personeline ek ödemede son nokta!

  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 • PTT'nin ''T''si mobil olarak geri dönüyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''PTT, Memleketin her yerinde 4 bin 507 tane PTT noktasında vatandaşlara anlık telefon hizmeti verir hale geldi'' dedi.

 • Köprü ve otoyol ihalesi sonuçlandı

  2 boğaz köprüsü ile 8 otoyolun özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi Koç ve Ülker Grubu verdi

 • Bir dönem sona eriyor yazar kasalar tarih oluyor

  Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın, kayıtdışı ekonomi ile mücadele kapsamında geçtiğimiz işyerlerinde "akıllı pos" olarak nitelendirilen yeni nesil ödeme kaydedici cihazların kullanımı başlıyor.

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2018, Çarşamba
Haber 136 kez görüntülendi.

 

Dolar üzerinden Türkiye'yi vurmaya kalkanlara bir yanıt da İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'ndan geldi. Başkan Celil Anık, yerli otomobili sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, "Yabancı araç kullanmak istemiyoruz, ABD markalarına ise kapılarımız tamamen kapalı. Akaryakıtta da yerli markaları tercih edeceğiz" dedi.

Türkiye'ye yönelik dolar üzerinden gerçekleştirilen saldırılar üzerine İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası açıklama yaptı. Başkan Celil Anık, hükümetin 'yerli ve milli' çağrısına tam destek verdiklerini ifade ederek, "Devletimizin yanındayız" dedi. Anık, yerli otomobilin yola çıkmasını beklediklerine de kaydederek, "Araçlarımızı yenilerken yabancı markaları tercih etmek zorunda kalmaya gönlümüz razı değil" diye konuştu.

Celil Anık, ülke genelinde 97 bin taksi olduğunu, her yıl binlercesinin yenilendiğini ve milyarlarca lira harcandığını dile getirerek, "Bu kaynağın tamamen ülkemizde kalmasını, biz taksicilerin cebinden çıkan bir kuruşun bile yurt dışına aktarılmamasını istiyoruz. Bunun yolu da yerli aracın bir an önce kullanıma sunulmasından geçiyor. Üzerinde çalışmaların sürdüğü yerli otomobilin taksilere de uygun üretilmesi için daha önce yaptığımız çağrıları, bir kez daha tekrarlıyoruz. Yerli aracı dört gözle beklediğimizi ifade ediyoruz" dedi.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, son ekonomik saldırıların arkasında yer alan ABD'ye de cevap verdi. Anık, Amerikan otomobil markalarına kapılarını tamamen kapattıklarını belirterek, şöyle devam etti: 

"ABD marka araçların kesinlikle satın alınmaması için üyelerimize sesleniyoruz. Taksici arkadaşlarımızdan akaryakıt alımında da yerli markaları tercih etmelerini istiyoruz. Taksicilere yakışan, dün olduğu gibi bugün de milli ve yerli duruş sergilemektir."

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri