enflasyonla-mucadele-sonuc-verecektir

"Enflasyonla mücadele sonuç verecektir"

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının bu ay için beklentiler düzeyinde olduğunu söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kâbus büyüyor!

  201 bin kişi daha kâbus ordusuna katıldı

 • Babacan: Yapmazsak tarihi fırsatı kaçıracağız!

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ortak bir gelecek üzerine mutabık kalınabilirse, geleceğin dünyası için çok daha güçlü bir Avrasya'nın oluşacağını belirterek "aramızdaki sorunları diplomasi ile barışçı yollardan çözmezsek bu tarihi fırsatı kaçırmış olacağız'' dedi.

 • YA LİSANS YA PARA!

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Mustafa Süzer’in Kentbank’a el konulmasıyla ilgili şikâyetini haklı buldu. Süzer, 4 milyar dolar tazminat istemişti. Mahkeme, Süzer ile Türkiye’nin 6 ay içinde uzlaşmasını bekliyor

 • Binlerce kişi başvurdu, artık son çağrı!

  200 bin kişi daha bekleniyor. Son 4 günü kaçırmayın...

 • Tcdd'den Devlet Tekeli Kalkıyor

  TÜRKİYE'deki İhracatçı Birlikleri, 2023'deki 500 milyar hedefine ulaşabilmek amacıyla Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) koordinatörlüğünde bir araya geldi.

Son Güncelleme: 06 Kasım 2018, Salı
Haber 173 kez görüntülendi.

 

Türkiye’nin yaşadığı kur saldırıları ve buna bağlı olarak yaşanan fiyat artışlarının ekonomiyi başlıca etkileyen etmenler olduğunu hatırlatan Ülkü, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kampanyalarının sonuç vermesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

"TABANA ZAMANLA YAYILACAK"

Kampanyaya destek vererek indirim yapan üretici ve perakendecilerin, enflasyon rakamlarını düşük seviyeye çekmek için var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Ülkü, Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın hazırladığı mücadele paketinin olumlu karşılandığını ancak etkilerinin zamanla tabana yayılacağını dile getirdi.

 

"FIRSATÇILARI TAKİP EDİYORUZ"

Ekim ayı için beklentilerinin çok yüksek olmadığını dile getiren Ülkü, mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ifade ederek “Rakamların düşüşü için hepimize görev düşüyor. Bu ülkenin vatansever evlatları olarak üzerimize düşeni bir bir yerine getireceğiz. Enflasyon ve kur değerlerini fırsata çevirenler nedeniyle mücadelenin ilk ayında ortaya çıkan tabloyu bekliyorduk. Ancak olumlu yönde düşüşlerin olduğu kalemleri de gözden kaçırmamak gerekli. Fırsatçıların tespiti ve gerekli uygulamaların yerine getirilmesiyle bu rakamlar Allah’ın da izniyle düşecek ve bizler de vatandaşlarımızla birlikte refaha ereceğiz” dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri