hristofyas-gururluyuz

Hristofyas: 'Gururluyuz'

Rum Yönetimi Başkanı Hristofyas, Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı'nı başarıyla yürüttükleri için gururlu olduklarını söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kuzey Kore'den sert çıkış!

  "Ateşkes antlaşması manasını yitirdi"

 • OBAMA DAHA AZ TİYATRO VE HEYECAN İSTEDİ

  ‘Mali uçurum’u telafi eden anlaşma, Senato’nun ardından Temsilciler Meclisi’nden de geçti. Başkan Obama, bundan sonrası için ‘daha az tiyatro ve daha az heyecan’ temennisinde bulundu.

 • Yok böyle aşk!

  Kendini ateşe verip, aşık olduğu kadına koştu

 • Obama elektrik için seferber oldu

  ABD Başkanı Barack Obama, ülkenin doğu yakasını vuran Sandy fırtınası yüzünden elektriksiz kalan milyonlarca kişinin elektriğe tekrar kavuşması için seferber oldu.

 • '1400 askerimiz operasyonda'

  Fransa hava operasyonunun ardından Mali'ye kara operasyonu başlattı. Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Mali'de 1400 askerlerinin kara operasyonlarına katıldığını söyledi. Altı gündür süren operasyonlara rağmen radikal İslamcılar geri adım atmadı.

Son Güncelleme: 20 Aralık 2012, Perşembe
Haber 106 kez görüntülendi.

Hristofyas, dün Güney Kıbrıs'ın üstlendiği AB Dönem Başkanlığı'nın tamamlanmasından dolayı AB'ye üye ülkelerin Rum tarafında görev yapan büyükelçilerine yemek verdi. Yemekte konuşan Rum lider Hristofyas, Güney Kıbrıs’ın, zorluklara rağmen, düzeyli duruş sergilemeyi ve “kesinlikle başarılı” bir AB Başkanlığı yerine getirmeyi başarmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“Avrupa çalışmalarına yönelik olumlu katkılarımızdan dolayı gururluyuz ve bilhassa mutluyuz.” şeklinde konuşan Hristofyas, “Ortak Avrupa çıkarları için cömertçe çalıştık.” diyerek temel hedeflerinin, Birliğin ciddi ekonomik ve toplumsal krizden çıkması amacıyla, bütünlüklü çabanın devam etmesi ve güçlenmesi olduğunu anlattı.

Hristofyas, AB’nin tüm kurumsal organlarında yapıcı ve tam bir saygı içerisinde çalışmalar yaptıklarını da belirtti. Hristofyas, Güney Kıbrıs Başkanlığı’nın, Güney Kıbrıs’ın bu kadar büyük ve önemli bir amacı başarıyla tamamlama becerileriyle ilgili güç sorgulamalardan geçtiğini ifade etti.

Hristofyas, özellikle dönen başkanlığının başında görünür bir şekilde Güney Kıbrıs’ı da vuran ekonomik kriz ve “devam eden sözde Türk işgali nedeniyle karşı karşıya kalmaya devam ettikleri sorunların” kendilerini ne yıldırdığını ne de baştaki hedeflerinden şaşırttığını söyledi.

“AB’ye güveni yeninden getirme ve ideallerini savunma ölçütüyle sıkı, metotlu ve yoğun çalıştık.” diyen Hristofyas, bu büyük hedefin yerine getirilmesi için tüm “devlet” mekanizmalarını harekete geçirdiklerini belirterek, sonucun kendilerini haklı çıkardığını ve memnuniyetle donattığını söyledi.Hristofyas konuşmasında, Güney Kıbrıs Dönem Başkanlığı sırasında ulaşılan bazı olumlu gelişmelere de değindi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri