unlu-fizikci-hawking-allahin-varligini-kabul-etti

Ünlü Fizikçi Hawking Allah'ın varlığını kabul etti

Yıllardır Allah'ın varlığını inkar eden ünlü Fizikçi Stephen Hawking 70. yaşına girdiği şu günlerde herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Mescid-i Aksa yanına sinagog

  İsrail Mescid-i Aksa'nın yakınlarında sinagog inşasına başladı.

 • Yolculuk 45 saat kısaldı!

  3 astronot daha Uluslararası Uzay İstasyonu'na başarıyla ulaştı

 • Yeni papa seçiminde gözler kardinallerde

  Katolik alemi ve Vatikan Devlet Başkanlığı görevlerini bırakma kararı alan Papa 16. Benediktus'un halefi için gözler bu seçimi yapacak kardinallere çevrildi.

 • Gözüne çöp şiş girdi!

  Arabada yemek yiyen 6 yaşındaki Wang Zijun’un elindeki çöp şiş, babasının ani freni nedeniyle gözünün kenarına girdi. Şişin çocuğun gözünü 1 santimlik mesafede ıskalaması ise mucize olarak değerlendirildi.

 • İngiliz tarihçi: Biz AB'den çıkalım Türkiye girsin

  İngiliz Independent gazetesi, “Türkiye AB’ye girmeli mi?” sorusuna yanıt aradı. Gazetenin “Haftanın büyük soruları” başlıklı bölümünde “Türkiye AB’ye girmeli mi?’ ‘İngiltere AB’den ayrılmak için referandum yapmalı mı?” sorularına İngiliz tarihçi Norman Stone yanıt verdi.

Son Güncelleme: 24 Ocak 2013, Perşembe
Haber 67 kez görüntülendi.

Yazıları sese dönüştüren bir bilgisayar yardımıyla konuşan ve yıllardır Allah'ın varlığını inkar eden açıklamaları ile ateistler arasında öne çıkan ünlü Fizikçi Stephen Hawking 70. yaşına girdiği şu günlerde herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. Hawking, "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları'nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez..." dedi.

Kanal D Londra Temsilcisi Ayşegül Ekinci'nin röpörtaj yaptığı Hawking ilk kez Allah'ın varlığını kabul etti. Röpörtaj sırasında sorulan bir soruya Hawking'in çalışma ekibinin de şaşırdığı görüldü. Hawking Allah ile ilgili sorulan soruya "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları'nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez..." cevabını verdi.

Hawking'in bu sözlerinin son yıllarda ortaya çıkan "Evrim Teorisi"nin yanlış olduğunun kanıtlanması ve Kuran'da 1400 yıl önce bildirilen bilimsel konuların aynen bulunması ile doğrudan ilgisi olduğu değerlendirmesi yapılıyor. 

Etiketler : stephen hawking  evrim teorisi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri