o-ulke-mekkeyi-bombalayacakti

'O ülke Mekke'yi bombalayacaktı'

Şok iddia! Suriyeli eski bir askeri yetkili, Şam'daki Esad Yönetimi'nin "büyük bir kitle bombalama eylemi" planladığı öne sürdü.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 29 Ocak 2013, Salı
Haber 148 kez görüntülendi.

Suriye'nin, geçen Ekim ayındaki Hac ziyareti döneminde Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde "büyük bir kitle bombalama eylemi" planladığı öne sürüldü.

Suudi Arabistan'a iltica eden Suriyeli eski bir askeri yetkili, eylem talimatının Şam'daki Esad Yönetimi'nden geldiğini söyledi. Buna göre, eylem, Cidde'deki bir Hizbullah hücresiyle koordineli olarak uygulamaya konulacaktı.

Cidde'deki Suriye Konsolosluğu'nda görevli olduğunu belirten "İmad El Haraki" adındaki Suriyeli eski askeri bir yetkili "El Hayat" gazetesine yaptığı açıklamada, ailesiyle Tayland'da tatil yaparken Konsolos Yardımcısı'ndan telefon aldığını anlattı. İmad El Haraki, "Mekke'deki bir operasyonda yer alacağımı ve daha sonra Suriye'de lüks bir yaşam içinde olacağımı söyledi" dedi. El Haraki, Konsolos Yardımcısı Şevki Şamat'ın, bombalama eyleminin, en az üç milyon kişinin Arafat Dağı'nda toplandığı 25 Ekim günü düzenlenmesi için emir aldığını ifade etti.
El Haraki, planlanan bombalama eyleminden iki gün önce Suudi yetkililere durumu bildirdiğini kaydetti. 25 Ekim günü, Suudi Arabistan, Cidde'deki Suriye Konsolosluğu'nda görev yapan üç diplomatın sınırdışı edilmesine karar verdi. Riyad bunun gerekçesini açıklamadı.

İmad El Haraki, bilginin kendisinden çıktığını Şam'ın öğrendiğini, Suudi Arabistan'dan iltica talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin kabul edildiğini söyledi.

Suriye'deki bir mahkeme El Haraki'yi gıyabında idama mahkum etti.

Etiketler : mekke  suudi arabistan  hac 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri