iktidar-partisi-basbakana-rest-cekti

İktidar partisi başbakana rest çekti

Tunus’ta suikast, siyasi krize neden oldu...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 08 Şubat 2013, Cuma
Haber 147 kez görüntülendi.

Ortadoğu’da “Arap Baharı” hareketinin çıkış noktası sayılan Tunus’ta önceki gün önde gelen muhalif liderlerden Şükri Belid’e yönelik suikastın yarattığı siyasi kriz derinleşiyor. Suikastın ardından ülke genelinde düzenlenen protesto gösterilerinde çıkan olaylar üzerine Başbakan Hamadi Cibali’nin hükümeti feshederek erken seçime gitme kararı almasına, liderliğini yürüttüğü iktidardaki Ennahda Partisi’nden tepki geldi.

“TUNUSUN SİYASİ BİR HÜKÜMETE İHTİYACI VAR“

Partinin başkan yardımcılığı görevini yürüten Abdülhamid Cilasi, Cibali’nin hükümeti feshederek, ülkeyi yönetme görevini seçimlere kadar oluşturulacak bir teknokrat kabinesine devretme kararını, kendilerine danışmadan aldığını söyledi. Cilasi, “Biz Ennahda olarak Tunus’un şu anda siyasi bir hükümete ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle diğer partilerle koalisyon hükümeti kurulması için görüşmelerimizi sürdüreceğiz” dedi. Cibali’nin muhalefetin tepkisini azaltmak için aldığı kararın Ennahda tarafından tanınmamasının, ülkede siyasi krizin ve şiddet olaylarının önümüzdeki günlerde daha da büyümesine neden olacağı öngörülüyor. Bu arada sendika liderleri, suikastın sorumlusu olarak görülen Ennahda Partisi’ni protesto için, bugün ülke genelinde genel greve gidilmesi konusunda anlaştı.

Etiketler : tunus  ortadoğu  Şükri Belid 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri