islam-karsiti-papa-goreve-hazir

İslam karşıtı papa göreve hazır

Turkson Vatikan'ın imajının zedelendiğini kabul ettiğini söyledi

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 14 Şubat 2013, Perşembe
Haber 155 kez görüntülendi.

Papa 16’ncı Benedikt’in ardından gözler Ganalı siyah Kardinal Peter Turkson’a çevrildi. İlk siyah Papa olması beklenen Turkson, Papa 16’ncı Benedikt’in ardından dün ilk kez açıklamalarda bulundu.

Turkson, ilk siyah Papa olup olamayacağına ilişkin sorulara “Her zaman, Tanrı isterse bunun olabileceğini söyledim” dedi. Turkson “Kilisenin her zaman Avrupalı olmayan bir Papa’ya hazır olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

MÜCADELE ETMELİYİZ’

Geçtiğimiz yıl Youtube’dan indirdiği İslam karşıtı bir filmi kardinallere izlettiği ortaya çıktıktan sonra özür dilemek zorunda kalan 64 yaşındaki Turkson, “Toplumdan ve kültürden gelen taleplerle mücadele etmenin yöntemini bulmak zorundayız. Rehberlik görevimizde başarısız olamayız” dedi. Vatikan’ın imajının pedofili skandalı ve mali yolsuzluk iddiaları nedeniyle zedelendiğini kabul eden Turkson “Kilisenin durumu fırtınalı sularda ilerleyen bir gemiyi andırıyor ve henüz sona erecek gibi de görünmüyor” dedi. Papa 16. Benedikt'in görevi bırakma kararının ardından yeni Papa adayı olarak adı öne çıkan siyah Kardinal Turkson göreve hazır olduğunu söyledi. İlk kez açıklamada bulunan Turkson "Katolik Kilisesi fırtınalı bir denizde ilerliyor" dedi

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri