kiliseden-sansasyon-yaratan-onay

Kiliseden sansasyon yaratan onay

Tecavüz kurbanlarına, ertesi gün hapı...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 22 Şubat 2013, Cuma
Haber 138 kez görüntülendi.

Almanya'nın Trier kentinde bir araya gelen Alman piskoposlar, Katolik hastanelerinde doktorların tecavüz mağdurlarına ertesi gün hapı vermesine yeşil onay verdi. Medya, kilisenin toplum baskısı altında olduğu için sınırlı küçük bir adım attığını, dünyaya ayak uydurulabilmesi için köklü reformlara ihtiyaç olduğunu yazdı.
Karar, Almanya'da yankı bulurken gazetelerde toplum baskısı halinde kilisenin izlediği yolun çağdışı ve etik olmadığının ortaya çıktığı belirtildi. Westdeutsche Zeitung, Katolik hastanelerinde görevli doktorlara, tecavüz kurbanlarına ertesi gün hapı yazma izni verildiğini ifade ederken, Gayet olağanmış gibi görünen bu durum Katolikler açısından bakıldığında bir sansasyon. Alman piskoposlar küçük bir çerçevede de olsa korunmanın yolunu açtı. Kilise toplum baskısı dayanılmayacak noktaya geldiğinde, tuttukları yolun çağdışı olmakla kalmayıp, etik de olmadığı tüm açıklığıyla ortaya çıktığında yapıyor diye yazdı. Gazete, muhafazakarlığıyla bilinen Köln Kardinali Meisner'in bu girişimde bulunduğunu, kilisenin hatasını kabul ettiğini ifade ederken Kilisenin toz tutmuş iç yapıları arasında hafif bir rüzgâr estirildi. Fakat kutsama makamlarında kadınlara yer açan, dul kadınlara yeniden evlenme olanağı veren modern bir Kilise'nin oluşması için hafif bir rüzgâra değil, fırtınaya ihtiyaç var.

DHA

Etiketler : almanya  katolik kilisesi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri