kiliseden-sansasyon-yaratan-onay

Kiliseden sansasyon yaratan onay

Tecavüz kurbanlarına, ertesi gün hapı...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Celal Talabi'den haber var

  Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin sağlık durumunda iyileşme olduğu belirtildi...

 • Rumlar'ın Türk korkusu!

  Protestocuların açtığı pankartlarda, Rum ve Yunan milliyetçiliğinin ‘öteki’ anlayışının esası olan “Türkofobia”nın yer aldığı görüldü.

 • Amerikalı asker suçunu kabul etti ama...

  Afganistan’da görev yaptığı sırada Taliban militanlarının cesetleri üzerine idrarını yapmakla suçlanan Amerikalı asker Edward W. Deptola, ülkesinde çıkarıldığı askeri mahkemede suçunu kabul etti.

 • Paris’te saldırganlar polise saldırdı

  Paris’te Charlie Habdo saldırısının yankıları sürerken kentin güneyinde silahlı bir kişinin polisle çatıştığı açıklandı. Olay sonrası 1 polis memurunun ciddi şekilde yaralandığı ifade edildi.

 • Fransız uçak gemisi de Suriye açıklarında

  Suriye lideri Beşar Esad’ın kimyasal silah kullanma riskine karşı Türkiye sınırına Patriot füzeleri yerleştirilmesine karar verilmesi ve ABD uçak gemisi "USS Dwight Eisenhower”ın Suriye karasuları yakınına demir atmasının ardından Fransa da alarma geçti. Fransız uçak gemisi, olası bir kimyasal silah saldırısına karşı Suriye açıklarında.

Son Güncelleme: 22 Şubat 2013, Cuma
Haber 66 kez görüntülendi.

Almanya'nın Trier kentinde bir araya gelen Alman piskoposlar, Katolik hastanelerinde doktorların tecavüz mağdurlarına ertesi gün hapı vermesine yeşil onay verdi. Medya, kilisenin toplum baskısı altında olduğu için sınırlı küçük bir adım attığını, dünyaya ayak uydurulabilmesi için köklü reformlara ihtiyaç olduğunu yazdı.
Karar, Almanya'da yankı bulurken gazetelerde toplum baskısı halinde kilisenin izlediği yolun çağdışı ve etik olmadığının ortaya çıktığı belirtildi. Westdeutsche Zeitung, Katolik hastanelerinde görevli doktorlara, tecavüz kurbanlarına ertesi gün hapı yazma izni verildiğini ifade ederken, Gayet olağanmış gibi görünen bu durum Katolikler açısından bakıldığında bir sansasyon. Alman piskoposlar küçük bir çerçevede de olsa korunmanın yolunu açtı. Kilise toplum baskısı dayanılmayacak noktaya geldiğinde, tuttukları yolun çağdışı olmakla kalmayıp, etik de olmadığı tüm açıklığıyla ortaya çıktığında yapıyor diye yazdı. Gazete, muhafazakarlığıyla bilinen Köln Kardinali Meisner'in bu girişimde bulunduğunu, kilisenin hatasını kabul ettiğini ifade ederken Kilisenin toz tutmuş iç yapıları arasında hafif bir rüzgâr estirildi. Fakat kutsama makamlarında kadınlara yer açan, dul kadınlara yeniden evlenme olanağı veren modern bir Kilise'nin oluşması için hafif bir rüzgâra değil, fırtınaya ihtiyaç var.

DHA

Etiketler : almanya  katolik kilisesi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri