erdogana-one-minute-sakasi

Erdoğan'a 'One minute' şakası

Medeniyetler İttifakı'nda ilginç hatırlatma

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 28 Şubat 2013, Perşembe
Haber 146 kez görüntülendi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılanMedeniyetler İttifakı zirvesine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "One Minute" hatırlatması yapıldı.

Forumun sunuluğunu üstlenen El Cezire televizyonu sunucularından Ghida Fakhry Khane, dört yıl önce İsviçre ’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomi Forumu toplantısını yarım bırakan Başbakan Erdoğan’a seslenerek “Sizden kalkıp gitmeyeceğinize dair söz istiyorum” dedi.

‘BEYEFENDİLER LÜTFEN KİMSE KALKIP GİTMESİN’

Ghida Fakhry Khane, salonda gülüşmelere yol açan bu espriyi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın da konuşacağı forumun ikinci bölümünün başlangıcında dile getirdi. Forumun ilk bölümünün konuşmacılarının diplomat olmalarından ötürü “daha diplomatik, dengeli ve ihtiyatlı” olduğunu söyleyen Khane, ikinci bölüm konuşmacılarının ise ülkelerinin temsil eden siyasiler olduğunu ve konuşmalarının “daha doğrudan, açık sözlü ve hatta kışkırtıcı” olabileceğini belirtikten sonra gülen Başbakan Erdoğan’a dönerek, “Beyefendiler lütfen kimse kalkıp gitmesin. Sizden bu sözü alabilir miyim Sayın Erdoğan” dedi.

ERDOĞAN ŞAŞIRDI

Erdoğan bu sözleri gülümseyerek karşıladı. Ancak Khane’ın sözlerinin ardından sıranın kendisine geldiğini zannedip ayağa kalktı. Salonun mihmandarı da kendisini yanlış yönlendirince Erdoğan kürsüye kadar gitmiş olmasına rağmen geri dönmek zorunda kaldı. Ghida Fakhry Khane karışıklıktan ötürü kendisinden özür diledi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri