turkiye-abyi-ne-yapsin

'Türkiye AB’yi ne yapsın!'

Fransız liderden tarihi itiraf...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Rusya ‘yumuşamadı’

  ABD ile Suriye krizini görüşmeyi kabul eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Suriye konusunda yumuşamadık” uyarısında bulundu.

 • İngiliz tarihçi: Biz AB'den çıkalım Türkiye girsin

  İngiliz Independent gazetesi, “Türkiye AB’ye girmeli mi?” sorusuna yanıt aradı. Gazetenin “Haftanın büyük soruları” başlıklı bölümünde “Türkiye AB’ye girmeli mi?’ ‘İngiltere AB’den ayrılmak için referandum yapmalı mı?” sorularına İngiliz tarihçi Norman Stone yanıt verdi.

 • Suriye sınırında şiddetli patlama

  Suriye sınırındaki Rasulayn kentinde şiddetli bir patlama meydan geldi. Dumanlar Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinden de görülüyor.

 • NASA'nın yeni keşfi

  Güneş sisteminin en küçüğü

 • Haşimi'ye 3 kez idam kararı!

  Türkiye'de bulunan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi, gıyabında üçüncü kez idam cezasına çarptırıldı.

Son Güncelleme: 01 Nisan 2013, Pazartesi
Haber 88 kez görüntülendi.

Fransız aşırı sağ parti Milli Cephe (FN) lideri ‘Türkiye AB’yi ne yapsın!’, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıktığını belirterek, “Zaten Türkler herkesin çıkmak istediği bir birliğe neden girmek istesin?” dedi.

Le Pen “Türkiye ne tarihi ne coğrafi ne de kültürel olarak AB’nin parçası. Dürüst olarak bir millete saygı duymak istiyorsanız açıkça gerçekleri söylemelisiniz. Bu konuda açık davranılmadı” diye konuştu.

Türkiye’nin AB üyeliğine Müslüman olduğu için karşı çıkmadığını iddia eden aşırı sağcı lider şunları söyledi: “Bizim asıl problemimiz çok kültürlülükle. Bugün Türk halkının AB’ye girmek için eskisi kadar istekli olmadığını biliyorum. Türk halkı, Euro Bölgesi’ndeki kâbusu gördü ve AB üyeliğine karşı çıkarak doğru bir karar verdi. Herkesin çıkmak istediği bir birliğe neden girmek istesinler? Türkiye tarihi konumu ve laikliğe bağlılığı itibarıyla bölgede model bir ülke olabilir.

‘ASİMİLE ETMELİYİZ’

Biz İslam düşmanı bir parti değiliz. Başörtüsü, ibadet yerleri, özel gıdalar... Fransızlara çelişkili gelen durum bu. Asıl sorun İslam’ın görünürlüğü. Müslüman olmadan önce Fransız olmak gerekir. Fransızlığın bir gurur kaynağı olduğunu bilmeliler. Bunun için tüm kurallar okullarda ele alınmalı. Eğitim sistemi asimilasyona öncelik vermeli.”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri