cok-istedim-ama-olmadi

"Çok istedim ama olmadı"

ABD başkanlık seçimini kaybeden Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, Barack Obama’yı telefonla tebrik etti ve hemen ardından destekçilerine seslendi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 08 Kasım 2012, Perşembe
Haber 141 kez görüntülendi.

 ABD’de başkanlık seçimini, Demokratların adayı Barack Obama kazandı.

ABD '4 yıl daha Obama' derken, yaklaşık 8 ay süren kampanya sürecinde zaman zaman anketlerde Obama’nın önünde görünen ve seçimi de başa baş götüren Cumhuriyetçi Mitt Romney, yenilgi sonrası destekçilerine seslendi.

Ajanslara düşen ‘Romney Obama’yı telefonla tebrik etti’ bilgisinin hemen ardından seçim merkezini kurduğu Boston’da konuşan Romney, birçok kişiye teşekkür etti ve "Keşke umutlarınızı yerine getirip yönetme konumuna gelseydim fakat olmadı ve artık başka bir yola girmek gerekiyor" dedi.

"HARİKA BİR FIRST LADY OLURDU"

Konuşmasına, "ABD için önemli anlar. Obama’yı aradım, yönetimine ve ulusumuza başarılar diledim" diyen Romney, kampanyasını yürüten isimlere, gönüllülere ve ailesine teşekkür ettikten sonra, "Hayatımın aşkına teşekkür ediyorum. Harika bir first lady olabilirdi. Bence bizler için oldu da. Kampanyasında onunla çalışan herkes onu öyle gördü" dedi.

"ARTI PARTİZANLIK YOK"

Kampanyasında çalışanların sadece kendisi için değil ülke için inanılmaz bir çaba gösterdiğini söyleyen Romney, "Böyle bir dönemde artık partizanlık yolunda gidilemez. Artık bir arada çalışmamız lazım. Sizlere güveniyoruz" ifadesini kullandı.

"AMERİKA’YA İNANIYORUM"
"Hocalarımızın ve profesörlerimizin öğrenme ve keşfetme aşkını geliştirmelerini istiyoruz” diyen Romney, “Din adamlarına teşekkür ediyorum. Dürüstlük, hayırseverlik ve aile... Her şey ailenin ve evin başarısına bağlı. İş üretenlere, iş yaratanlara, istihdam edenlere ve yönetimde olan herkese çok çalışmak düşüyor... Amerika’ya ve Amerikan halkına inanıyorum" şeklinde konuştu.

"ÇOK İSTEDİM, ARTIK BAŞKA YOL"

Romney sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben aday oldum çünkü, ABD’yi çok düşünüyorum. Ülkemizin dayandığı ilkelere inandığım için, bunların ülkeyi ileriye götüreceğini düşündüğüm için her şeyimizi bu kampanyaya verdik. Keşke umutlarınızı yerine getirip yönetme konumuna gelseydim fakat artık başka bir yola gitmek gerekiyor. Başkan’a ve bu büyük ulusa başarılar diliyorum."

Etiketler : Teşekkür  İfade  Seçim  Kaza  ABD  Obama 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri