tutarsiz-davranislar-hastalik-olabilir

Tutarsız davranışlar hastalık olabilir

Uyumsuz, huysuz, agresif, anlaşılmaz gibi davranan kişilerin hasta olabildiğini belirten Ruh Sağlığı Uzmanı Prof. Haluk Savaş, “Bu duruma psikiyatri penceresinden bakmakta çok büyük fayda var'' dedi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Dünya ölümsüzlüğün anahtarını arıyor

  Dünyanın birçok ülkesinden bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar, uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını keşfetme çabası ile devam ediyor. İşte Fransız Le Figaro gazetesi tarafından derlenen ölümsüzlük çabaları araştırmasının ayrıntıları…

 • ''Vücudun kaloriferleri'' kiloyu engelliyor

  Kış aylarında yavaşlayarak kilo alımına sebep olan metabolizmayı hızlandırmak için ''vücudun kaloriferleri'' niteliğindeki zencefil çayı ile greyfurt, maydanoz, balık ve lahana gibi gıdaların daha çok tüketilmesi gerektiği bildirildi.

 • Taşburger!

  Hamburgerden çıkan taş için, restoran müdürüne 1 yıl hapis istendi...

 • Soğuk havalar için hayati uyarı!

  Sıcaklıkların 10 derece birden düşmesi, 7 yaş altına, 65 yaş üstüne risk oluştururken, 45 yaşın üzerindekilerde hiçbir sağlık sorunu yokken göğüs ağrısı şikayeti başlaması “kalp hastalığı” işareti.

 • Sağlıklı yaşamın sırrı düzenli uyku

  Uzmanlar, düzenli uykunun sağlıklı yaşam için çok önemli olduğunu söylüyor.

Son Güncelleme: 17 Ocak 2013, Perşembe
Haber 112 kez görüntülendi.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Savaş, Depresyon kapsamında tek uçlu mizaç bozukluğu ve iki uçlu mizaç bozukluğu gibi hastalıkların mevcut olduğunu, ikinci gruptaki insanların bazen coşkulu, bazen ise içe kapalı dönemler geçirdiğini belirtti.

Bu insanların toplum tarafından ''kişilik bozukluğu, tembel, beceriksiz'' gibi kelimelerle suçlanıp, etiketlenebildiğine işaret eden Savaş, böyle durumda hastaların daha da kötü yönde etkilenip daha fazla uyumsuz, huysuz, duygu durumu sık değişen tarzda davranışlar ortaya çıkabildiğini kaydetti.

CİDDİ SORUNLARA NEDEN OLABİLİYOR
Bu kişilere, hastalıkları tedavi edilecek boyuttayken müdahale edilmediği için toplumda aksayan kişiler olarak bırakıldığını, bunun da ciddi sorunlara neden olabildiğini anlatan Savaş, davranış bozuklukları üzerinde yeterince odaklanılır, bozukluğun bir hastalık nedeniyle olduğu tespit edilirse kişinin tedavi edilebileceğini ve hayatını düzenli bir şekilde sürdürmesinin sağlanabileceğini söyledi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri