anne-universitesi-geliyor

'Anne üniversitesi' geliyor

Annelerin bilgilerini zamanın şartlarına göre güncellemeyi amaçlayan ‘Anne Üniversitesi’ Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi’nin işbirliğiyle hayata geçiriliyor.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kadınlar dolgu markasını bilmiyor

  Birçok kadın; ayakkabı ya da çantasının markası konusunda çok titizken, yüzlerine yaptırdıkları dolgunun markasını hiç bilmiyor. Eczacı Mehtap Özcan, neştersiz güzellikte kullanılan ürünlerle ilgili bilgi verdi

 • Erkekler reddedilmek istemiyorsanız...

  İşte ilk yapmamanız gereken şey! Kadınlar hemen reddediyor...

 • "Çocuklara cep telefonu vermeyin"

  Özellikle 12 yaşından küçük büyük risk altında

 • Uzmanlardan grip uyarısı

  Mersin’in Erdemli ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Mehmet Emin Tüzün, gribin hafif geçebileceği gibi ciddi seviyede de seyredebileceğini belirterek, "Mümkün olduğunca dinlenmek, vücut direncinin düşmesine neden olacak faaliyetlerden uzak durmak, yüksek ateşin neden olduğu sıvı kaybını önlemek için bol sıvı almak gerektir" dedi.

 • Bulantı ve kusma bebeğe zarar veriyor mu?

  Anne adaylarının şikayetçi olduğu bulantı ve kusma yakınmaları çok şiddetli boyutlara ulaşabiliyo

Son Güncelleme: 12 Mart 2013, Salı
Haber 67 kez görüntülendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi yıllardır başarıyla sürdürdükleri işbirliğini, yeni bir proje ile güçlendiriyor. Üniversite ve yerel yönetim işbirliğine 14 yıldır BELTEK projesi ile en güzel örneği veren iki kurum arasında yine Türkiye’ye örnek olacak bir protokol imzalanıyor. Ailenin, toplumsal hayatın devamındaki önemi ve rolü gereği bu kurumu korumaya ve etkin kılmaya yönelik ‘Aile ve Eğitim Programı’ kapsamında ‘Anne Üniversitesi’ projesi hayata geçiriliyor. Protokol, yarın Gazi Üniversitesi Mimar Kemalettin Salonu’nda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Gazi üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Büyükberber tarafından imzalanacak. Programa Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılması bekleniyor.

AMAÇ ANNEYE ÖZGÜVEN
Annelerin bilgilerini zamanın şartlarına göre güncelleyerek fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal açıdan daha etkin bireyler yetiştirmelerine katkı sağlamak amacıyla kurulacak Aile Üniversitesi’nde, annelerin aile ve toplum içindeki etkinliklerini artırarak öz güvenlerini ve kendilerine olan saygılarını güçlendirmek, neslin devamı yanında, yeni nesillere kültürel kimliği tarihsel ve toplumsal bilinci kazandırmak hedefiyle eğitimler verilecek.

KURSLAR GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE
Gazi Üniversitesi’nde düzenlenecek kurslara kayıt ve kabul işlemleri BELTEK Kayıt Büroları’na yapılacak. Kayıt ve kabul işlemleri sonrasında açılacak kurslar koordinatörlükçe belirlenen gün ve saatler arasında haftada 6 saat olarak yürütülecek.

Program sonunda kursiyerlere Gazi Üniversitesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesince imzalanan Katılım Sertifikası verilecek. Proje kapsamında katılımcılar şu başlıklarda eğitim-öğretim alacak:

“İnsan İlişkileri ve İletişim, Değerler Eğitimi, Ev Ekonomisi, Anne-Çocuk Beslenmesi, Sağlık Bilgisi ve Çevre Bilinci, Girişimcilik, Eğitimde Ailenin Rolü, Medya Okuryazarlığı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi.”

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri