es-durumundan-tayin-mujdesi

Eş durumundan tayin müjdesi!

Hizmet puanı uygulaması da değişiyor...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Mafya Facebook'tan ulaştı!

  Dikkat! Bağlantı kurduğu kişi böbreğini aldı...

 • Doğru beslen obeziteden korun

  Konak Belediyesi ile KalDer işbirliğinde düzenlenen ‘Güvenli Gıda Günleri’ ve ‘Harekete Geç, Doğru Beslen, Obeziteden Korun’ konulu sempozyum 4 Aralık’ta Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi Benal Nevzat Salonu’nda gerçekleştirilecek.

 • Koku alma sorunları

  Her on insandan birinde herhangi bir nedene bağlı olan koku alma bozukluğu vardır. Koku alma sırasında koku molekülleri her iki burun boşluğunun yukarı bölümünde bulunan o tarafa ait koku sinirlerini uyarırlar. Ancak buralardan gönderilen koku sinyalleri beyinde bulunan her iki koku merkezine de iletilirler. Bu nedenle tek taraflı koku bozukluğunu fark edemeyebiliriz.

 • Yüksek kolesterol kalp hastalıklarını tetikliyor

  Türkiye Kardiyoloji Derneği’nin yapmış olduğu araştırmalara göre Türkiye’de 9 milyon kişinin kolesterol sınır değerlerinin üzerinde bulunduğunu gösteriyor.

 • Isınmadan yapılan spor, sakatlanmaya neden oluyor

  Op. Dr. Emre: Spor yapacak olan kişiler asla tok karnına spor yapmamalıdır, yapılacak spora göre ayakkabı ve giyim eşyası seçilmelidir

Son Güncelleme: 26 Mart 2013, Salı
Haber 141 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle hekimlerin farklı kadrolarda çalıştığı sürelere de hizmet puanı verilmesi sağlandı.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, sağlık hizmetlerinin yurt genelinde etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelin atama ve yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelik hazırlandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, yönetmelikle getirilen düzenlemeler şöyle:

-Tabip ve uzman tabiplerin farklı bir kadroda çalıştığı sürelere de hizmet puanı verilecek.
-657 sayılı Kanunun 77. maddesi kapsamında (Yabancı bir memleket veya uluslararası kuruluşta hizmet alma) ücretsiz izinde geçirilen süreler ile Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde sözleşmeli geçirilen sürelere de hizmet puanı verilecek.
-Zorunlu yer değiştirmeye tabi personel başka bir ilde görevlendirilirse eşi de aynı ilde hizmet yapabilecek.
-Kamu hastane birlikleri bünyesinde sözleşme imzalayan personelin eşleri, talepte bulunduğu takdirde eşlerinin görev yaptığı ile atanabilecek veya sözleşme süresince burada görevlendirilebilecek.
-Kurum içi naklen atamada en çok 5 tercih sınırı kaldırıldı.
-Stratejik personelin eş durumundan atamalarında kura şartı kaldırıldı.
-Sözleşmeli aile hekimi olarak çalışanlar, aile hekimliği sözleşmesi imzaladığı başka bir ile atanabilecek.
-Kamuda geçici işçi olarak çalışanlar, eş durumundan faydalanabilecek.
-Eşleri özel sektörde çalışanların prim ödeme süresi 4 yıldan 3 yıla indirildi.
-Aynı hizmet grubunda bulunan stratejik personelin eş durumu tayinlerinde eşler istedikleri ilde bir araya gelebilecek.
-Mazeret tayin talebi uygun bulunan ancak görev yaptığı kurumda kadro olmamasından dolayı ataması yapılamayan personel Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının teşkilatları arasında atanabilecek.
-Mazeret takibinde 6 yıllık süre 5 yıla düşürüldü.
-Eşinden boşanan personel C ve D grubu illerin yanında halen görev yaptığı hizmet bölgesi ve grubundaki illerden birine ya da alt bölge illerine atanabilecek.
-Terör eylemleri sebebiyle şehit, gazi veya malul olanların Bakanlık personeli olan birinci derece yakınları, döneme bağlı kalmaksızın nakil olabilecek.
-Eş ve öğrenim mazeretinden tayin olanlar bir defaya mahsus alt bölge tayin talebinde bulunabilecek.
-Kamu Hastane Birlikleri bünyesinde görev yapan personel için birlik içinde Genel Sekreterlikçe yer değişikliği yapabilecek.


AA

Etiketler : Sağlık Bakanlığı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri