saglik-bakanligindan-onemli-uyari

Sağlık Bakanlığı'ndan önemli uyarı!

Bir sakinleştirici daha yeşil reçete kapsamına alındı

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Ege'nin En Büyük Sağlık Projesi Hızla Yükseliyor

  İzmir'deki en büyük sağlık yatırımı İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi'nin yüzde 5'lik kısmı tamamlandı. İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, 6 ayrı hastanenin bulunacağı kampüste 3 yıl sonra sağlık hizmeti verilmeye başlanacağını söyledi.

 • Meşrubat kanser mi yapıyor?

  Yapılan bir araştırmaya göre günlük içilen bir şişe meşrubat prostat kanserinin hızlı yayılan bir türüne yakalanma riskini yüzde 40 oranında artırıyor

 • Parmaklarınıza dikkatli bakın!

  Bu hastalığın şifresi, tırnak kökü ile parmak ucu arasındaki bölümde gizli

 • 'Çocuğunuzun beyin ayarı ve dengesi bozulabilir.'

  Çocuğunuz sürekli bilgisayar başında oyun mu oynuyor? Bunu basit bir durum olarak görüyor olabilirsiniz ancak sorun sandığınız kadar basit olmayabilir.

 • 'Sağlıkta fişleme'ye iptal kararı

  Anayasa Mahkemesi Sağlık Bakanlığı’na hastaların kişisel bilgilerini toplama ve paylaşma yetkisi tanıyan düzenlemeyi ve yabancı uzman atamalarını Anayasa’ya aykırı bularak iptal etti.

Son Güncelleme: 27 Mart 2013, Çarşamba
Haber 94 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı, sakinleştirici olarak kullanılan 'Stabina 0.25 Mg. Tablet' ilacını yeşil reçete kapsamına aldı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan yayınlanan ve 81 ilin valilikleriyle Türk Eczacıları Birliği, Türk Tabipleri Birliği, SGK ve ilgili ilaç firmasına gönderilen genelgede, Egis İlaçları Limited Şirketi adına ruhsatlı olan 'Stabina 0,25 mg tablet' adlı ilacın 'Alprazolam' adlı kontrole tabi maddeyi içerdiği belirtildi.

Genelgede bu nedenle ilacın 'Yeşil Reçete İle Verilecekler' kapsamına alındığı, stok ve tüketimlerinin psikotrop defterine işlenmesi istendi.

Yeşil reçete kapsamına verilecek 'Stabina 0.25 Mg. Tablet', şiddetli kaygının tedavisinde sakinleştirici olarak kullanılıyor.


DHA

Etiketler : Stabina  sağlık bakanlığı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri