2-bin-400-yasindaki-vejetaryen

2 bin 400 yaşındaki vejetaryen

İşte 'Tollund' adamın yediği son yemek!

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Öğlen yemekleri şişmanlatıyor

  Öğlen yemekleri birçok kişi için hem büyük bir keyif hem de hayatın koşuşuturmasına kısa bir mola. Ancak bu mola sırasında seçilen yanlış menüler kilo almayı tetikliyor.

 • Hamur ürünlerinde domuz şoku

  Gün geçmiyor ki, temel gıda maddeleri ile ilgili sağlık skandalları gündeme gelmesin. İşte bir yenisi daha.

 • Erkeğe ev işi vermeyin, çünkü...

  Acısı yatakta çıkıyor!

 • KANSER TEDAVİSİ 'SİL BAŞTAN'

  Akıllı bir moleküle bağlanan kemoterapi ilacı direkt kanser hücresinin içine gidiyor ve onu öldürüyor. ABD’de onay alan Türkiye'de ise klinik çalışmaları süren T-DM1 yöntemi için Prof. Gökhan Demir, “Kanser tedavisinde standartlar değişecek, hücre içi kemoterapi dönemi başlayacak” diyor.

 • Sarımsağın faydaları

  Mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alan sarımsak, yemeklere verdiği lezzetin yanı sıra kanser başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geliyor.

Son Güncelleme: 29 Mart 2013, Cuma
Haber 153 kez görüntülendi.

2 bin 400 yıl önce son yemek: Keten tohumu, çobandeğneği, arpa başta olmak üzere, 30 farklı bitki tohumundan yapılmış lapa ya da çorba.

"Tollund adamın" ölü bedeni Danimarka'da bir sulak alanda 1950 yılında bulundu. Adını, bulunduğu yerin yakınındaki köy "Tollund" dan alan demir çağ adamı, vücudunun şaşkınlık verici bütünlüğüyle biliniyor.

ASILARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ

Boynundaki deri ipten asılarak öldürüldüğü anlaşılan "Tollund Adam"ın M.Ö. 350 yılında asılarak öldürüldüğünü belirleyen bilim insanları onun yaşamına dair çarpıcı bulgulara ulaşıp bunu dünyaya duyurmuştu...

Bataklıktaki mezarından şapka ve belindeki kemeriyle çıkarılan bedenin, 40 yaşlarında 1.61 cm boyunda, saç ve sakal tıraşını ihmal etmeyen ve onu öldürenlerin düşmanı olmayan bir kişiye ait olduğu sanılıyor.

SON ÖĞÜN : TAM VEJETARYEN

Onunla ilgili en şaşırtıcı izler ise sindirim sisteminde bulundu. İzler son yemeğe ait.Tollund Adam bu öğünde karnını keten tohumu, ketencik, çobandeğneği ve arpa başta olmak üzere, 30 farklı bitki tohumundan yapılmış lapa ya da çorbayla doyurduğu belirlendi.

http://galeri.haberturk.com/diger/galeri/425999-2-bin-400-yasindaki-vejetaryen/1/5


DHA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri