7-bin-kiside-hiv-riski

7 bin kişide HIV riski!

Diş hekiminin dikkatsizliğinin bedeli ağır oldu

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • 'Çocuğunuzun beyin ayarı ve dengesi bozulabilir.'

  Çocuğunuz sürekli bilgisayar başında oyun mu oynuyor? Bunu basit bir durum olarak görüyor olabilirsiniz ancak sorun sandığınız kadar basit olmayabilir.

 • Sigara içen erkekleri üzecek haber!

  Sigara kullanmaya başladıktan birkaç yıl sonra bakın ne oluyor!

 • Koku alma sorunları

  Her on insandan birinde herhangi bir nedene bağlı olan koku alma bozukluğu vardır. Koku alma sırasında koku molekülleri her iki burun boşluğunun yukarı bölümünde bulunan o tarafa ait koku sinirlerini uyarırlar. Ancak buralardan gönderilen koku sinyalleri beyinde bulunan her iki koku merkezine de iletilirler. Bu nedenle tek taraflı koku bozukluğunu fark edemeyebiliriz.

 • Normal doğum mu sezaryen mi?

  Avantajlar ve riskler neler? Hangi doğum hangi anne adayına daha uygun?

 • Yanlış kesilen tırnak selülit nedeni!

  Son zamanlarda giderek artan damar iltihabı ve selülit nedenlerinden birinin de tırnağınızı yanlış kesmenizin olabileceğini söylesek...

Son Güncelleme: 29 Mart 2013, Cuma
Haber 214 kez görüntülendi.

ABD’de bir diş hekiminin iyi sterilize etmediği ekipmanları nedeniyle 7 bin kişinin HIV riski taşıdığı belirtildi.

Sağlık yetkilileri, Oklahoma eyaletinde, diş hekimi Scott Harrington’un muayenehanesinde yapılan incelemede, kullanılan ekipmanların iyi sterilize edilmediği ve dolayısıyla Harrington’un hastalarına Hepatit B, Hepatit C ve HIV virüsü bulaşmış olabileceğini duyurdu.

Yetkililer, Harrington’ın bazı hastalarında HIV virüsü olduğunu bilmesine rağmen ekipmanları iyi sterilize etmediğine dikkati çekerek, 2007’den bu yana hastası olan 7 bin kişinin acilen HIV testi yaptırması gerektiğini açıkladı. Söz konusu kişilere bugün bir uyarı mektubu yollanacağı da kaydedildi.

Soruşturma bitene kadar muayenehanenin kapalı tutulacağı ifade edilirken hastalarda herhangi bir virüs bulgusuna rastlandığında diş hekiminin lisansının elinden alınacağı vurgulandı.

Etiketler : diş hekimi  ABD  HIV  Oklahoma  Scott Harrington 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri