genclik-hapi-bulundu

Gençlik hapı bulundu!

Kendi üzerlerinde denediler ve...

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Dünya ölümsüzlüğün anahtarını arıyor

  Dünyanın birçok ülkesinden bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar, uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını keşfetme çabası ile devam ediyor. İşte Fransız Le Figaro gazetesi tarafından derlenen ölümsüzlük çabaları araştırmasının ayrıntıları…

 • Hızlı yemek yiyenler dikkat!

  En sık görülen ikinci kanser türünün hedefi olabilirsiniz!

 • 15 yaşındaki genç öyle bir şey keşfetti ki!

  Yaşıtları internette oyun oynarken pankreas kanseri için yeni bir test keşfeden 15 yaşındaki genç, bilim dünyasını şaşırttı.

 • Depresyondan kurtulun!

  “Kapalı havalarda içimi bir mutsuzluk kaplıyor, hiçbir şey yapmak istemiyorum” diyorsanız, bazen uykunuz kaçıyor bazen de sürekli uyumak istiyorsanız, iştahınız artıyor ya da azalıyorsa mevsimsel depresyon sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Hemen endişelenmeyin, bu sorunları aşmak elinizde...

 • İnmede ilk saatler hayati önem taşıyor

  Uzmanlar, en sık görülen nörolojik hastalıklardan biri olan inmeden korunmanın mümkün olduğunu söyledi

Son Güncelleme: 01 Nisan 2013, Pazartesi
Haber 263 kez görüntülendi.

Sibiryalı bilim insanlarının fareler üzerinde yaptıkları araştırmalar sonrası "yaşlılık karşıtı" ilacı buldukları belirtildi.

Bilim insanları, 'Yaşlılık karşıtı ilaç' olarak da bilinen toksik karaciğer sirozu için geliştirdikleri G 5 ilacının klinik deneylerini beklemeden üzerlerinde denedi. Saentifik Future Management ilaç geliştirici şirketi Müdürü Andrey Bekarev, denemelerin olumlu sonuçlar verdiğini söyledi.

Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan habere göre Bekarev, bilim adamlarının ilacın yan etkisinin olmadığından emin olduktan sonra kendilerinde denemeye karar verdiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Bizim çalışanlarımızdan birisinde tedavisi mümkün olmayan hastalık vardı. İlacı kullandıktan sonra tamamen iyileşti. Tabii ki tek kişiden alınan sonuçlar bize bir şey kazandırmıyor. Önce donerler üzerinde denenecek alınan sonuçlara göre karar verilecektir."

Denemeler sırasında bilim adamlarının tespit ettikleri yan etkilerin gelecekteki araştırmalara ışık tutacak nitelikte olduğu belirtildi. Açıklamaya göre, fareler üzerinde denenen ilaç, gebeliğin seyrini değiştirdi. Yüksek dozda ilaç verilen farelere suni döllenme yapıldı ve sonuçta döllenmiş yumurtaların yüzde 100'ünün canlı kaldığı tespit edildi. Hata olduğunu düşünerek işlem yinelendi ancak, sonuç değişmedi. İlginç bir başka deneyde ilaç verilen 18 aylık farelerin diğer farelerden farklı olarak öldüklerini ortaya koydu. İlaç verilmeyen ve yaşlılık belirtileri görülen farelerde tüy dökülmesi, kilo azlığı, kan biyokimyasının değişmesi gibi semptomlar ortaya çıktı, diğer farelerin kiloları gereğinden fazla, yaşlılık belirtileri görülmedi, kan biyokimyası sağlıklı faredeki gibi kaldı ve fareler 21 aydan daha uzun yaşadı. Deney tekrarlanırken, sonuçlar değişiklik göstermedi. Bütün bu gelişmelere karşın Bekarev, yaşlılık karşıtı hapları piyasaya sürmeyi düşünmediklerini söyledi. Bekarev, "G 5 ilacı belki yaşamı uzatmaz ama yaşam kalitesini artırabilir. Sadece kök hücrelerimiz yaşlanmamızın sorumlusu değil" dedi.


DHA

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri