egenin-en-buyuk-saglik-projesi-hizla-yukseliyor

Ege'nin En Büyük Sağlık Projesi Hızla Yükseliyor

İzmir'deki en büyük sağlık yatırımı İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi'nin yüzde 5'lik kısmı tamamlandı. İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, 6 ayrı hastanenin bulunacağı kampüste 3 yıl sonra sağlık hizmeti verilmeye başlanacağını söyledi.

Demokrat Parti'den Karşıyaka tepkisi

Benzer Haber Başlıkları

 • Kanser hastasına annelik yolu

  Genç yaşta kanserle tanışan kadınların en büyük kaygılarından biri, anne olma şansını yitirip yitirmeyecekleri. Tedavi yöntemleri ve tüp bebekteki gelişmeler, kanser hastası kadınlara bu şansı tanıyor.

 • e-Sevk uygulaması Türkiye genelinde başladı

  Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK), hastaların başka illere sevklerinin elektronik ortamda yapılmasına imkan veren e-Sevk Projesi'nin Türkiye genelinde uygulanmaya başlandığı bildirildi.

 • ‘Radyasyon’ korkusu çocukları şişmanlattı

  Fukuşima’daki Daiçi Nükleer Santrali’nde, deprem ve tsunamiden sonra peş peşe patlamalar meydana gelmiş, soğutma sistemi arızalanmış, yakıt çubukları açığa çıkmış ve önemli ölçüde radyoaktif sızıntı olmuştu.

 • Kullandığınız ilaçları yarıda bırakmayın

  Uzmanlar hastalıkların ilaçla tedavisinde uygun doz ve uygulama süresinin belirlenmesinin gerekliliğini vurguluyor

 • Çikolata ve peluş oyuncak astımı tetikliyor

  Sevgililer Günü’nün en çok tercih edilen iki hediyesi olan çikolata ve pelüş oyuncakların astım krizlerini tetiklediği ifade edildi.

Son Güncelleme: 04 Nisan 2018, Çarşamba
Haber 213 kez görüntülendi.

Ege Bölgesi'nin en büyük, dünyanın ise en büyük 10 sağlık yerleşkesinden olacak İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün inşaatı yükseliyor. Sağlık kampüsünün temeliyle ilgili sıkıntının atlatılmasının ardından yapım sürecine başlanıldığını belirten İzmir İl Sağlık Müdürü Salnur, zemin düzeltilmesinin uzun sürdüğünü; ancak inşaatın hızla yükseldiğini dile getirdi.

Projenin yüzde 5'lik kısmının gerçekleştirildiği bilgisini veren Salnur, "Zemin düzeltildikten sonra inşaat süreci hız kazandı. Kampüs içerisinde 6 farklı hastane yapılıyor. Biri yükselirken, diğerinin temeli atılıyor. 3 yıl sonra hepsinin tamamlanmasını planlıyoruz. Yüzde 5'lik kısmı bitti" dedi.

Özel sektör ve kamu ortaklığıyla yapılacak kampüste 2 bin 60 hasta yatağı bulunacağını kaydeden Salnur, nitelikli yoğun bakım üniteleriyle hizmet verileceğini açıkladı. Kapalı psikiyatri odalarının bulunacağı kampüste, fizik tedavi ve onkoloji bölümleri için ayrı binalar hazırlanacağını belirten İl Sağlık Müdürü Salnur, "Bu kampüs, sadece ilimizin değil; bölgemizin ihtiyacını karşılayacak. Ege Bölgesi ve Türkiye genelinden hastalar tedavi olmak için ilimizi tercih edecek. Tek kişilik odalar ile hastalara otel konforu sunulacak. İzmir'in kuzey aksına hitap ediyor gibi görünse de civar illerden hastalar da bu hastaneleri tercih edecek. İzmir'in gelecekte üst düzey hizmet veren bir sağlık merkezi olacağına inanıyorum" diye konuştu.

RAKAMLARLA SAĞLIK KAMPÜSÜ  

İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi'nde 715 yataklı Genel Hastane, 424 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 380 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Hastanesi, 141 yataklı Onkoloji Hastanesi, 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olmak üzere toplam 6 hastane bulunacak. Toplam inşaat alanının 628 bin 183 metrekareyi bulduğu kampüste, oda sayısı 1758, yatak sayısı ise 2 bin 60 olacak. Kapalı otopark alanının 163 bin 323 metrekare olacağı kampüste ameliyathane sayısı 51, poliklinik sayısı 414, yoğun bakım yatak sayısı ise 353'ü bulacak. 6 bin kişiye istihdam sağlanacak sağlık kampüsünü, hastalar ve ziyaretçiler dahil günlük 72 bin kişinin kullanması bekleniyor.  

Etiketler : İzmir  Sağlık 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetedenge.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri