adil-ve-esitlik-ilkesine-uygun-habercilik

Adil ve Eşitlik ilkesine uygun habercilik

Adil ve Eşitlik ilkesine uygun habercilik

Eyüp Yalur

Son Güncelleme: 18 Nisan 2018, Çarşamba
Makale 343 kez görüntülendi.

On yıllık yayım hayatı geçmişi olan Gazete Dengenin kısa bir aradan sonra kaldığı yerden devam etmesine  karar verdik. Geçmişte olduğu gibi bağımsız, şeffaf ve araştırmacı olmayı hedefleyen Gazete Denge, yeni köşe yazarları ile oldukça renkli olacak. Buca’mız yedi yüz bin nüfusu ile İzmir’in en büyük ilçesi olma özeliğine sahiptir. Dünyanın her tarafında kentler, parçası oldukları toplumun karakteristik özelliklerini taşımışlardır. Kent kimliğine, idarecilerin vizyonu yanı sıra o kentin yazarçizer entelektüel sanat ve spor camiasının da yoğun katkısı ile oluşur. Buca’mızda değişim süreçleri yaşamı sürekli olarak etkilemekte,  tekrar yenilenmesi ve planlanması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.  Bir kentin toplumsal, siyasal, kültürel ve ekonomik yapısı, değerleri ve normları durmaksızın değiştirmekte ve tekrar biçimlenmektedir, bu nedenle bir şehrin basını ne kadar güçlü olursa demokrasisi ve kamu hukuku o kadar gelişir, güçlenir. Gazete denge geçmişte olduğu gibi gelecekte de Buca’nın ve Bucalının hak ve menfaatlerini savunan bir gazete olacaktır. Kentler kendine sahip çıkanlarındır. İşi, aşı, eşi, dostu ile bu kentin parçası olan herkesin, yaşadığımız bu toplumun sosyal, toplumsal, ekonomik ve bürokratik alanların oluşmasına ve geliştirilmesine karşı üzerine sorumlulukları vardır. Elbette hiç birimiz köklerimizi unutmayacağız, geldiğimiz yerlerin değerlerini yaşatacağız, ancak Buca’mıza karşı sorumluluklarımızı da unutmayacağız. Buca’mızın siyasetine, bürokrasisine yön verenler hem şehri hukukunu bir an dahi unutmaksızın işleyişi  kamu hukukuna uygun, eşit ve adil olmasını sağlamalıdırlar.  Buca’lı olmayı içselleştirememiş Buca’nın değerlerinden bi haber olan karar vericiler varsa ebetteki Buca halkının sesi olma görevimizi yerine getireceğiz bu nedenle yeniden Gazete Denge’yi aktif hale getirme kararı aldık. Gücümüzü Buca halkından almaktayız ve uyarı görevimizi yerine getirmekten kaçınmayacağız. Halkımızın gözü kulağı olma görevimiz en iyi biçimde yerine getireceğiz                

Standart bir gazete, olmanın ötesinde özgün, yenilikçi ve tarafsız sayfalarını tartışma platformuna dönüştürmeyi hedefleyen Gazete Denge,  çarpıcı röportajlar, özgün haberler, kamu hukkundan yana eşit ve adil olma ilkesi Dengeli duruşu ile okurlarına ulaşma çabası içinde Bucanın ve bucalının gazetesi olacaktır. Farklı bakış acısına ve yorumuna sahip köşe yazarları ile okuyucularımızın keyif ile okuyacağı ve sabırsızlıkla bekleyeceği bir gazete oluşturacağız.

Buca halkının bekletisi olan bağımız ve tarafsız  yerel yayıncılık ilkesine sahip olmak için mücadele eden Gazete Denge, kararlı adımlarla Buca halkının kamu hukkuna uygun habercilik  beklentilerine yönelik yayımcılık yapacağı sözünü veriyoruz.Gazete Denge ailesine katılarak ve yazıları ile destek verecek olan köşe yazarlarımızı, haftalık olarak çıkacak gazete sayısından veya internet sitesi ( www.gazetedenge.com ) üzerinden takip edebilirsiniz.

 Buca kamuoyuna duyrulur.  

EYÜP YALUR

Sporda Öne Çıkanlar

Teknoloji Haberleri